NIEDZIELA HANDLOWA - 27.04
MENU
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
sklepy
Filter by Categories
Strefa stylu
PL
MENU
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
sklepy
Filter by Categories
Strefa stylu
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
sklepy
Filter by Categories
Strefa stylu
PL
GKK > Kielce Moje Miasto

Galeria Korona Kielce zaprasza na cykl eventów pod nazwą: KIELCE – MOJE MIASTO NA ZIEMI

Pierwszy z nich czyli: Miasto w obrazkach – warsztaty komiksowe odbędzie się w najbliższą sobotę czyli 16.11.

Jak wygląda nasze miasto? Każdy z nas może wskazać inną jego część, charakterystyczny punkt. Każdy ma swoje historie związane z miastem i z życiem w tym właśnie miejscu. W trakcie eventu „Kielce – moje miasto na Ziemi” zaprosimy dzieci, młodzież i dorosłych klientów Galerii Korona do udziału w warsztatach komiksowych, podczas których powstanie wyjątkowa, obrazkowa historia Kielc.

Każdy będzie mógł zawrzeć na jednej kartce miniaturową historię ulubionych punktów miasta – charakterystycznych dla Kielc i wyróżniających je na tle innych miast.

Warsztaty poprowadzi Zbigniew Masternak – pisarz, dziennikarz, scenarzysta filmowy i telewizyjny, autor komiksów.

Jest autorem trzytomowego cyklu powieściowego „Księstwo”. Na podstawie książki powstał film Andrzeja Barańskiego o tym samym tytule. Twórczość Masternaka jest tłumaczona na tak egzotyczne języki jak wietnamski czy macedoński. Podczas warsztatów Prowadzący zapozna dzieci i młodzież z obrazkową formą opowiadania, jakim jest komiks, podpowie w jaki sposób stworzyć taką opowieść oraz pomoże w tworzeniu komiksów inspirowanych hasłem: Kielce – moje miasto na Ziemi.

Po zakończeniu warsztatów zostanie wydana antologia, zawierająca najlepsze prace – w kilkunastu egzemplarzach, przekazanych uczestnikom i instytucjom.

Warsztaty komiksowe uzupełni wspólne malowanie budek dla kotów wolno żyjących w mieście – uczestnicy namalują na drewnianych domkach / budach elementy kieleckiej architektury i przyrody (pod okiem animatorki – plastyczki).

Budy zostaną ustawione na kieleckich osiedlach w miejscach wskazanych przez pracowników schroniska dla bezdomnych zwierząt.

NIEDZIELA HANDLOWA - 27.04