W sobotę, 1 października o godz. 18.00, po długiej przerwie spowodowanej pandemią, do kieleckiej Galerii Korona wraca Wieczór Modnych Filantropów. Świat ekskluzywnej mody, akcja charytatywna i spotkanie życzliwych, niezwykłych osób – otwartych na potrzeby innych.
Atrakcją wieczoru są pokazy jesienno – zimowych kolekcji uznanych marek. W roli modelek i modeli zaprezentują się nie tylko kielczanie ze świata polityki i samorządu, biznesu i medycyny oraz palestry i mediów. W sumie zobaczymy ponad 100 osób i ponad 200 najmodniejszych stylizacji 10 uznanych marek. W przerwach pokazów odbędzie się licytacja przedmiotów, ofiarowanych przez osobistości z kraju i regionu. Będą to niezwykle przedmioty „ z duszą”, mające swą historię. Są wśród nich bibeloty, ekskluzywna odzież i różne dzieła. Dla przykładu na licytację zostanie wystawiony także ręcznie wykonany, kultowy double face, kamelowy płaszcz marki Patrizia Aryton. Będzie można także wylicytować zaproszenie na 51 charytatywny Bal Polski, który odbędzie się w Parlamencie Brytyjskim w Londynie, w lutym 2023 roku.
Historia „Wieczoru Modnych Filantropów” to ponad 1,5 mln złotych, które wpłynęło na konto Świętokrzyskiego Funduszu Stypendialnego, i ponad tysiąc utalentowanych młodych ludzi z regionu świętokrzyskiego, którzy mogli z niego skorzystać.
Partnerzy wydarzenia