ScrollToTop

www.hm.com

Poziom +1 i +2

Godziny otwarcia
pon. - niedz. od 10:00 do 21:00

41 201 32 40

Marka, którą zna każdy, jest potentatem na światowym rynku odzieżowym a przy okazji najpopularniejszą marką wśród klientów. Od lat trzyma się swojej dewizy będącej kombinacją jakości, najnowszych trendów i przystępnych cen. Dziś już nie wyobrażamy sobie krajobrazu współczesnych centrów handlowych bez charakterystycznego czerwonego loga.

Założyciel: Erling Persson

Historia: Wszystko zaczęło się w Szwecji, znanej z zamiłowania do praktycznych rozwiązań i niskich cen. W 1947 roku kupiec z miasteczka Vasteras, Erling Persson otworzył sklep z odzieżą dla pań. Nieskomplikowana nazwa (Hennes czyli po szwedzku „jej”) i chwytliwy asortyment zapewniły mu od samego początku grono wiernych klientów. Dzięki temu w 1968 roku możliwe było otwarcie sklepu w stolicy i jednoczesne wykupienie sklepu z akcesoriami myśliwskimi Mauritz Widforss.

Pierwszy sztokholmski store otwarty został już pod nową nazwą Hennes & Mauritz, skróconą później z okazji wejścia marki na giełdę do znanego dziś H&M. Pierwszy zagraniczny sklep został otwarty w Norwegii w 1964 roku. Od tego czasu H&M rozwinął się do ponad 2000 nowych sklepów w 35 krajach. Okres największego rozwoju przypada na lata 80. i 90. kiedy to otwarte zostały sklepy w Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii i Francji. Na oszałamiający sukces H&M wpływ ma doskonale przemyślana i zorganizowana logistycznie współpraca wielu dziedzin funkcjonowania marki.

Projektanci pracują na zasadach wyłączności a ich głównym zadaniem jest śledzenie modowych trendów. Dzięki temu fasony wychodzące ze sklepów H&M kojarzone są z najdroższymi i najlepszymi światowymi kolekcjami. Marka skupia się na intensywności i szybkości działania. Asortyment dostarczany jest do sklepów codziennie, kolekcje aktualizowane są kilka razy w roku a zaopatrzenie poszczególnych sklepów dostosowane jest do ich lokalizacji i preferencji klientów w danym miejscu.

Galeria Korona Kielce Pomysł na prezent