ScrollToTop

Ogólnopolski Dzień Marzeń

16 maja 2015

Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie o. Kielce serdecznie zapraszają 16 maja 2015 roku na 7 Ogólnopolski Dzień Marzeń do Galerii Korona.

Historia Ogólnopolskiego Dnia Marzeń rozpoczęła się od niezwykłego spotkania z krakowskim Marzycielem – Krystianem. Wybraliśmy się na wizytę do Krystiana, aby poznać jego największe marzenie. Ku zdziwieniu wszystkich wolontariuszy, marzenia chłopca było wyjątkowe. Krystian bowiem zamarzył o przebadaniu jego kolegów i koleżanek pod kątem wykrywania nowotworów, „aby nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Swoim marzeniem Krystian zapoczątkował coroczną akcję pt. „Ogólnopolski Dzień Marzeń”. Celem tego dnia, oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, jest jeszcze mówienie o tym, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Jest to akcja adresowana do dzieci, rodziców ale także lekarzy i pielęgniarek, gdyż niestety czasem spotykamy się z Marzycielami, którzy jeśliby wcześniej zostali poprawnie zdiagnozowani, choroba potoczyłaby się zupełnie inaczej. Chcemy więc mówić o tym, że warto i należy badać się profilaktycznie, warto obserwować dzieci i nie bagatelizować żadnych objawów. Obecnie Ogólnopolski Dzień Marzeń jest już cykliczną, jednodniową akcją odbywająca się każdego roku. Za nami już sześć edycji, w latach 2009 – 2014, zorganizowane we wszystkich 16 oddziałach Fundacji Mam Marzenie.

Głównym założeniem akcji jest przeprowadzanie badań profilaktycznych dzieci pod kątem wykrywalności nowotworów. Chcielibyśmy, aby zaproszenia na badania trafiły dzieci z Kielc i okolic.

Plan tegorocznej edycji Dnia Marzeń, która odbędzie się w sobotę, 16 maja w Galerii Korona w Kielcach w godzinach 10.30 – 14.00.
W trakcie wydarzenia zaplanowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych, m.in.:

  • Zdrowa Zagroda – owoce, warzywa, soki,
  • Klinika Zdrowego Psotnika,
  • Politechnika Świętokrzyska dzieciom – prezentacja osiągnięć kół naukowych,
  • Konkursy, malowanie twarzy, gry i wiele innych atrakcji.

Podczas imprezy zostaną rozdane vouchery na bezpłatne badania dzieci pod kątem wykrywalności nowotworów. Ilość voucherów ograniczona. Więcej informacji pod numerem telefonu 518 212 519. Akcję wspiera Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach.

Aktualne wydarzenia

5-6.05
2017

Odbierz pakiet startowy

Biuro Zawodów i odbiór Pakietów Startowych na sieBIEGA Półmaraton Kielecki w Atrium Galerii.

11-14.05
2017

Fabryka prezentów

Świętuj z nami urodziny.

W dn. 11-14 maja odwiedź naszą FABRYKĘ PREZENTÓW i stwórz swój wyjątkowy gadżet. Wystarczy, ze w tych dniach dokonasz u nas zakupów na kwotę 30 zł (na jednym paragonie). Pokaż go hostessie w Fabryce i r

Ostatnie wydarzenia

21.04
2017 archiwum

Przebojowa Noc Zakupów

Przebojowa Noc w Galerii

21.04
2017 archiwum

Noc Zakupów w Galerii Korona Kielce

Moc zakupów, wysokie rabaty i niesamowite okazje czekać będą na wszystkich już 21 kwietnia w godzinach od 18.00 do 22.00. Oprócz zaplanowanych okazji cenowych przygotowaliśmy muzyczną niespodziankę! 

6-9.04
2017 archiwum

Świętujemy II urodziny Media Markt w Galerii Korona Kielce

Świętuj z nami II urodziny Media Markt w Galerii Korona Kielce chwytaj urodzinowe okazje w atrakcyjnych cenach! Zapraszamy!